Virtuaalreaalsusest lähemalt

Psühholoogid tegelevad virtuaalreaalsusega? Kes siis veel! Antud tehnoloogia areng on viimastel aastatel tohutult kiirenenud ning suudab juba praegu inimpsüühika küllaltki veenvalt ära petta. Virtuaalreaalsus võib tekitades tunde, et viibitakse ajutiselt kusagil mujal või ollakse keegi teine. Meie soov on antud valdkonna arengutega sammu pidada ning rakendada parimaid saadaolevaid teadmisi ja tehnoloogiaid, et demonsteerida selle kaudu inimaju toimemehhanisme.  

Psühhobuss pakub igaühele haruldast võimalust virtuaalreaalsust oma aju peal kogeda. Oleme võtnud oma südameasjaks, et kõigi huviliste esimene kokkupuude virtuaalreaalsusega oleks võimalikult mugav, ohutu ja meeldiv kogemus. Meie meeskonnal on antud valdkonnaga praktilisi kogemusi alates 2014. aasta suvest.

Statsionaarne tehnopark: 1x HTC Vive, 1x Samsung Gear VRGoogle Cardboard, mobiilne lauaarvuti (i7-4970K,  MSI GeForce GTX 970 OC, RAM 8gb DDR3).

Meie tehnika vahendusel saab proovida näiteks järgmisi virtuaalkogemusi: 

  • Osalemine klassikalistes katsetes laborihiirena
  • Oma kõrgusekartuse testimine
  • Virtuaalsete objektide manipuleerimine kätega ning joonistamine
  • Meeskondlik pommimäng
  • Ja palju muud! Lisainfo vastaval alalehel.

Oleme loonud interaktiivse ja haridusliku mängu "VR Laborirotid", mida saab mängida nii tavalisel monitoril kui läbi virtuaalreaalsusprillide. Projekti toetas Haridus- ja Teadusministeerium ja SA Eesti Teadusagentuur, fail on allalaetav siit (https://drive.google.com/open?id=0B97-aac1_IQ5d0QyOVZUZE1Jb2s) (HTC Vive) või siit (https://www.wearvr.com/apps/vr-lab-rats) (Oculus Rift, ekraan).

Psühhobuss edendab virtuaalreaalsuse valdkonna üldist arengut ka Eestis laiemalt, jagades oma kogemustepagasit mitmete Tartu Ülikooli teaduritega ning toetades aktiivselt kohalikku virtuaalreaalsushuviliste koosviibimist EEVR

Tellimine / rent / laenutus / proovimine => tellimine@psyhhobuss.ee

Allpool asuvate videote abil saate aimu, milliseid reaktsioone virtuaalreaalsus võib tekitada ja millise meeleolu luua.

Loodud Mozello poolt - lihtsaim viis luua veebileht.

 .