Virtuaalreaalsusest lähemalt

Psühholoogid tegelevad virtuaalreaalsusega? Kes siis veel! Antud tehnoloogia areng on viimastel aastatel tohutult kiirenenud ning suudab juba praegu inimpsüühika küllaltki veenvalt ära petta. Virtuaalreaalsus võib tekitades tunde, et viibitakse ajutiselt kusagil mujal või ollakse keegi teine. Meie soov on antud valdkonna arengutega sammu pidada ning rakendada parimaid saadaolevaid teadmisi ja tehnoloogiaid, et demonsteerida selle kaudu inimaju toimemehhanisme.  

Psühhobuss pakub igaühele haruldast võimalust virtuaalreaalsust oma aju peal kogeda. Oleme võtnud oma südameasjaks, et kõigi huviliste esimene kokkupuude virtuaalreaalsusega oleks võimalikult mugav, ohutu ja meeldiv kogemus. Meie meeskonnal on antud valdkonnaga praktilisi kogemusi alates 2014. aasta suvest.

Statsionaarne tehnopark: 1x HTC Vive, 2x Oculus Rift DK2, 1x Samsung Gear VRGoogle Cardboard, 2x Leap Motion käte sensor, 2x mobiilne lauaarvuti (ühe andmed: i7-4970K,  MSI GeForce GTX 970 OC, RAM 8gb DDR3).

Meie tehnika vahendusel saab proovida näiteks järgmisi virtuaalkogemusi:

  • Osalemine klassikalistes katsetes laborihiirena
  • Lendamine
  • Virtuaalsete objektide manipuleerimine kätega
  • Päikesesüsteemi ringreis
  • Ja palju muud! Lisainfo vastaval alalehel.
Eritellimusel loome ka tellija soovile vastava kogemuse / keskkonna!

Oleme loonud interaktiivse ja haridusliku mängu "VR Laborirotid", mida saab mängida nii tavalisel monitoril kui läbi virtuaalreaalsusprillide. Projekti toetas Haridus- ja Teadusministeerium ja SA Eesti Teadusagentuur, fail on allalaetav siit (inglise keeles) või siit (eesti keeles). Peagi tulemas ka samast mängust uuem versioon. 

Psühhobuss edendab virtuaalreaalsuse valdkonna üldist arengut ka Eestis laiemalt, jagades oma kogemustepagasit mitmete Tartu Ülikooli teaduritega ning toetades aktiivselt kohalikku virtuaalreaalsushuviliste koosviibimist EEVR.

Tellimine / rent / laenutus / proovimine => kadivaher@psyhhobuss.ee
Tehnilised küsimused / arendus => karl@psyhhobuss.ee

Allpool mõningad Psühhobussi poolt kogutud reaktsioonid erinevatelt esinemistelt :) 

virtuaalreaalsus psühhobuss
 


Loodud Mozello poolt - lihtsaim viis luua veebileht.

 .